رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی از مسائل بسیار مهم برای کسب و کار های روی اینترنت است.رپورتاژ خبری هم از نظر سئو مهم است و گوگل به آن اهمیت میدهد و هم از نظر تبلیغات برای کاربران اهمیت زیادی دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر با سئو 098 همراه باشید.

 

 

فهرست

رپورتاژ آگهی چیست

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یعنی همان مقاله ها و گزارش هایی که با هدف معرفی برند یا محصولات خودتان به رسانه های اینترنتی پرمخاطب میدهدید تا برایتان منتشر کنند.

در رپورتاژ اگهی تبلیغات به عنوان بخشی از محتوای اصلی و مفید در اختیار کاربر قرار داده میشود.خواننده چندان درگیر جنبه ی تبلیغاتی آن نشده و آن را به چشم یک محتوای مصرفی میبیند.

رپورتاژ آگه فقط متعلق به دنیای اینترنت نیست و در روزنامه ها هم میتوان رپورتاژ را با برچسب “محتوای حمایت شده“دید.

 

دومزیت مهم رپورتاژ آگهی

  1. تیلیغات و دیده شدن
  2. سئو سایت و کسب رتبه گوگل

این روش یک روش موثر برای تبلیغات است و بسیار مورد توجه کسب و کار ها قرار گرفته است.

 

رپورتاژ اگهی برای سایت چه فایده هایی دارد

در ادامه دلایل اینکه چرا ما باید از رپورتاژ آگهی استفاده کنیم گفته شده است:

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ یک مقاله ی کامل و جامع برای معرفی شماست

در این مقاله شما فرصت دارید آموزش بدهید یا احساس نیاز ایجاد بکنید و خود را معرفی نمایید و یا داستانی جذاب به کاربر بگویید و او را با خود همراه کنید.

 

 

احتمال خوانده شدن رپورتاژ آگهی زیاد است

این مقاله در بین محتوا های اصلی سایت منتشر کننده خواهد بود و اگر یک عنوان جذاب انتخاب کنید؛خواننده حتما آن را میخواند.

 

 

رپورتاژ آگهی باعث کسب اعتبار برندینگ شما خواهد شد

حضور در رسانه های بزرگ باعث کسب اعتبار بیشتر و رشد کسب و کار خواهد شد.

 

 

رپورتاژ نسبت به روش های دیگر تبلیغاتی؛ هزینه ی کمتری دارد

روش های دیگر تبلیغات هزینه ی بیشتری دارد.

 

 

رپورتاژ آگهی در سئو سایت شما تاثیر گذار خواهد بود

دریافت لینک از رسانه های پرمخاطب به گوگل این سیگنال را میدهد که این وبسایت مطرح است و گوگل هم اعتبار بیشتری به آن سایت میدهد واین بزرگترین مزیت انتشار رپورتاژ آگهی است.

 

رپورتاژ آگهی

مقاله ی رپورتاژ شما میتواند به راحتی در گوگل حضور داشته باشد

گوگل به رسانه های خبری اعتماد زیادی دارد و رپورتاژ شما رتبه ی خوبی در بین دیگر سایت های رقیب خواهد گرفت.

 

 

رپورتاژ اگهی شما هیچ وقت حذف نخواهد شد

البته شاید بگویید با اضافه شدن هر مقاله ی جدید به سایت؛مقاله ی شما را یک پله در لیست مقالات پایین میبرد؛ بله درست است.

“ثابت ماندن یکی از مزایای بنر تبلیغاتی نسب به رپورتاز آگهی است”

اما مسئله ی اصلی لینک های داخل رپورتاژ هستند که در طولانی مدت تاثیر قدرتمندی در رتبه ی گوگل شما دارند.

وقتی دوست شما یک رستوران را معرفی میکند اعتمادتان به این رستوران بیشتر خواهد بود.گوگل هم وقتی ببیند سایت شما توسط سایت های دیگر معرفی میشود به آن بیشتر بها خواهد داد.پس بک لینک ها در دنیای اینترنت مثل پشنهاد ها در دنیای واقعی عمل میکنند و به یک وبسایت اعتبار میبخشند.

 

 

چرا بک لینک های رپورتاژ عالی هستند

  • درون متن مقاله هستند.گوگل به لینک هایی که درون متن مقاله هستند اعتبار بیشتری میدهد.به این لینک ها Editorial link میگویند.
  • از سایت های معتبر لینک میگیرید.بک لینک مثل ترشی سیر است هرچقدر بیشتر بماند بهتر است.
  • لینک های رپورتاژ فالو هستند.(البته باید مطمئن شوید!!)–الان در اینترنت 4 نوع لینک داریم:(نوفالوفالو-اسپانسریsponsored-و لینک های UGC که توسط کابران وبلاگ ها و انجمن ها تولید میشوند) باید لینک های رپورتاژ آگهی فالو باشد وگرنه ارزش نداره!!!

 

 

نکته مهم در مورد بک لینک

معمولا موثرترین بک لینک شما همان اولین لینکی است که از یک سایت میگیرید چرا که اولین بار توسط این سایت پیشنهاد میشوید و بک لینک های بعدی به اندازه ی این بک لینک اعتبار نخواهند داشت.البته این به معنی نفی بک لینک ها بیشتر نیست.پس بهتر است اولین بک لینک سایتمان از یک سایت بسیار معتبر باشد.

اما گوگل تبادل لینک یا خرید لینک را به شدت ممنوع میداند اما راهی برای تشخیص طبعی نبودن رپورتاژ اگهی ندارد.درمواردی فقط میتواند به صورت دستی و با چک کردن توسط نیروی انسانی متوجه این نوع لینک سازی بشود.

 

 

هشدار های گوگل در مورد رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی

  • لینک های استفاده شده نباید فالو باشد و باید sponsoreed باشد.(راه هایی برای دور زدن این مسئله وجود دارد.یکی این که محتوای تبلیغاتی ننویسیم و محتوای کاربر پسند بنویسیم و از لینک های فالو استفاده کنیم تا گوگل متوجه نشود این مقاله رپورتاژ آگهی است.)
  • مقاله تان باید به شکلی باشد که مخاطب در همان نگاه اول متوجه شود که با یک محتوای تبلیغاتی مواجه شده است.(البته ما باید برعکس این کار را انجام دهیم یعنی طوری که کاربر در ابتدا نفهمد و گوگل کلا نباید بفهمد.)

رپورتاژ آگهی یک روش کلاه سیاه نیست بلکه کلاه خاکستری است و با رعایت چندین اصول که در ادامه میخوانید باعث بهبود رتبه سایت شما میشود.

 

 

انتخاب بهترین رسانه برای انتشار رپورتاژ آگهی

برای انتخاب بهترین رسانه برای رپورتاژ آگهی مواردی باید مورد توجه قرار بگیرد که در ادامه بررسی میکنیم.

رپورتاژ آگهی

موضوع یک وبسایت

هر چقدر موضوع وبسایت منتشر کننده رپورتاژ به موضوع سایت ما نزدیک تر باشد؛انتشار رپورتاژ در آن ارزشمند تر است.چون هم کاربران آن سایت احتمال دارد کاربر سایت ما شوند و هم گوگل ارزش بیشتری به لینک ان میدهد.

 

مخاطبان این رسانه چه کسانی هستند

شناخت جنس ,سن و ویژگی های کاربران یک رسانه به شما کمک زیادی میکند مثلا اگر رپورتاژ آگهی شما در مورد یک وسیله ی آشپزخانه باشد؛هدف شما زنان خانه دار خواهند بود پس باید رسانه هایی را انتخاب کنید که این قشر بیشتر در آن حضور دارند مثل نی نی سایت

 

آیا این وبسایت دارای خوانندگان ثابتی است

رسانه های پربازدید دو نوع کاربر دارند:

  • کابران ثابت
  • کاربران از موتور های جستجو

هرچقدر کاربران ثابت سایت بیشتر باشد ؛احتماب خوانده شدن مقاله افزایش می یابد ولی اگر کاربران موتور جستجو را بخواهیم؛ مقاله مان نیز باید به بهترین شکل نوشته و سئو شود.

 

رتبه ی الکسای رسانه ی مد نظر چقدر است

هر چه رتبه ی الکسا کمتر باشد نشان دهنده ی میزان ترافیک و بازدیدکننده بیشتر است.البته برخی سایت ها از ربات ها برای کاهش رتبه ی الکسا استفاده میکنند ولی ار طریق همین الکسا و قسمت ترافیک سورس Trafic Source متوان فهمید چند درصد از کاربران از گوگل میایند و چند درصد از روش های دیگر.

درصد کابرانی که از موتور های جستجو میایند هر چقدر بیشتر باشد یعنی اعتبار سایت نزد گوگل بیشتر است چون اصولا اکثر سایت ها ورودی هایشان از گوگل است.

البته این مولفه باید همراه رتبه ی الکسا بررسی شود.

 

اعتبار وبسایت از نظر سئو

با استفاده از سایت Moz میتوان  PA و DA و Spam Score یک سایت را متوجه شد و رسانه را سنجید.اسپم اسکور اگر بیشتر از 15% بود بهتر است آن رسانه را رها کنیم!

 

رپورتاژ آگهی

تعداد و تنوع لینک های رسانه برای انتشار رپورتاژ آگهی

آن رسانه چه تعداد لینک و از چه نوعی به شما میدهد.تعداد زیاد لینک داخل مقاله اصلا خوب نیست چون اگر لینک های خروجی یک صفحه بیش از حد باشد ؛ احتمال جریمه شدن آن صفحه بیشتر میشود.

لینک های نوفالو و اسپانسری اعتباری برای سایت ما نخواهند داد.

 

دائمی یا موقتی بودن رپوتاژ آگهی

برخی وبسایت ها رپورتاژ را بصورت مدت دار منتشر میکنند یعنی رپورتاژ به مدت 6ماه یا 1 سال در ساییت میماند و بعد حذف میشود که این اصلا توصیه نمیشود.

 

محل انتشار رپورتاژ آگهی

اکثر وبسایت ها رپورتاژ آگهی را بین مطالب خود منتشر میکنند ولی در این بین وبسایت هایی هستند که رپورتاژ خبری را فقط در دسته بندی رپورتاژ منتشر مکنند و خبری از آن در صفحه  اصلی سایت نیست.(البته گاهی با پرداخت مبلغ بیشتر این کار را انجام میدهند)

 

محدودیت تعداد کلمات و تصویر

هر چقدر محدودیت کلمات و تصاویر بیشتر باشد بدتر است.همه ی ما میدانیم که مقالاتی با کلمات بیشتر  و تصاویر بیشتر ؛رتبه ی بهتری در گوگل کسب میکنند.(سختگیری رسانه ها در این مورد عجیب است!!!)

 

انواع رسانه های منتشر کننده رپورتاژ آگهی

برای انتشار رپورتاژ آگهی رسانه های گوناگونی وجود دارد که در ادامه بررسی میکنیم.

رپورتاژ آگهی

وب سایت های تفریحی

سایت هایی که در مورد همه چیز مقاله مینویسند و خواننده ثابت ندارند.قیمت رپورتاژ در این سایت ها اصولا پایین است و انتخابی خوب هستند.

 

وب سایت های تخصصی

خوانندگان ثابت بیشتری دارند.اگر میخواهید رپورتاژتان دیده شود این سایت ها بسیار عالی هستند و اگر موضوع کار این وبسایت ها به موضوع کار سایت شما نزدیک تر باشند اعتبار خوبی هم میدهد ؛ولی هزینه ی بیشتری مگیرند.

وبسایت های خبری

دارای بازدید کنندگان ثابت هستند و خیلی سخت حاظر میشوند مقاله ی شما را در صفحه ی اصلی بگذارند مگر با مبلغی زیاد ؛ پس بهتر است جنبه ی تبلیغاتی رپورتاژ آگهی در این سایت ها را بیخیال شوید.

مهمترین ویژگی سایت های خبری میزان اعتبار آن هاست.بیشترین اعتبار در سایت های فارسی زبان را سایت های خبری دارند و برای سئو بسیار خوب هستند اما هزینه ی بیشتری هم بابت رپورتاژ دریافت میکنند.

 

برای انتشار رپورتاژ آگهی رسانه ی بزرگ بهتر است یا کوچک

رسانه ی بزرگ هزینه ی بیشتری میگیرد و اعتبار بیشتری میدهد و رسانه ی کوچک هزینه ی کمتر میگیرد و اعتبار کمتری میدهد , پس فرق چندانی ندارد.

رپورتاژ آگهی

آیا لازم است بین رپورتاژ های خبری فاصله باشد یا نه

گوگل به فاصله ی لینک های شما دقت میکند اگر سرعت لینک سازی شما زیاد باشد باید همین سرعت را نگه دارید و روند لینک سازی شما ادامه دار باشد.

 

آیا لازم است متن رپورتاژ های ما متفاوت باشد

اگر متن رپورتاژ های شما متفاوت باشد گوگل اعتبار و ارزش بیشتری برای هر یک از رپورتاژ های شما خواهد داد.

اما رپورتاژ خبری گسترده با متن ثابت هم دیده ایم که پیشرفت زیادی داشته مثل این که خبر آنقدر مهم است که همه ی سایت ها آن را اعلام کرده اند.

 

چطور یک رپورتاز آگهی موفق بنویسیم

رپورتاژ آگهی

وقتی متن رپورتاژ تان با کیفیت باشد اعتبار بیشتری هم از طریق این مقاله رپورتاژ به سایتتان منتقل میشود.

قدرت رپورتاژ آگهی در این است که جنبه ی تبلیغاتی ان کمرنگ تر شده باشد.

جمله معروف :”فروش را متوقف کنید و کمک کردن را شروع کنید

یعنی از نقش فروشنده خارج شوید و مثل مشاور در کنار خریدار باشید.

قانون 70/30 را رعایت کنید

70 درصد محتوای مفید و کمک کننده و 30 درصد محتوای تبلیغاتی استفاده کنید.

 

تیتر شما به عنوان قلابی برای شکار خواننده است

عنوان رپورتاژ خبری باید احساسات و کنجکاوی خواننده را تحریک کند و برای بیشتر دانستن مشتاق کند.

مثلا عنوان “معرفی 5 جاروبرقی خوب +یک جاروبرقی عالی”

که آن آخری همان متن تبلیغاتی ما خواهد بود.

 

با مخاطب صادق باشید و اطلاعات درست به او بدهید

با زبان روزمره بنویسید و ابتدا از مشکلات صحبت کنید تا اعتماد خواننده در ابتدای امر جلب شود.

رپورتاژ آگهی

ویژگی های رسانه ی منتشر کننده رپورتاژ خبری را بشناسید

لحن و فضای کلی مقالات آن را بررسی کنید و یک رپورتاژ جذاب بنویسید که شامل تصاویر , جملات بزرگان,آمار و ارقام و حتی ویدیو باشد.

 

بصورت حرفه ای قصه گویی کنید

هیچ چیز مثل داستان برای مردم جذاب نیست حتما پست های اینستا را دیده اید که فقط با متن یک داستان کذایی به اکسپلور راه پیدا کرده اند.این نشان دهنده ی محبوبیت داستان در بین مردم است.

 

از خواننده بخواهید کاری انجام دهد

مثلا در انتهای رپورتاژ آگهی از خواننده بخواهید برای مشاوره با شما تماس بگیرد یا به سایت سر بزند یا قیمت محصول در سایت شما را بادیگران مقایسه کند و یا….

درخواستی که از مخاطب داریم را فراخوان عمل یا Call To Action میگویند.

دیوید ایگیلوی:”هیچ وقت تبلیغی ننویس که نمیخواهی خانواده ات آن را بخوانند! تو در مورد اون محصول به زن خودت دروغ نمیگی!! پس به زن من هم نگو!!…”

 

آموزش ایجاد لینک در رپورتاژ خبری

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی شما حتی ممکن است تاثیر برعکس در سئو سایت شما داشته باشد پس این قسمت را با دقت بخوانید.

گوگل با بک لینک های پولی مشکل دارد و شما با رپورتاژ آگهی عملا دارید از این نوع لینک ها میسازید.بطور اصولی لینک های رپورتاژ خبری باید اسپانسری باشد نه فالو؛ چون فالو بودن این لینک ها باعث دستکاری نتایج چستجو میشود.

گوگل با الگوریتم پنگوئن به دقت لینک ها را زیر ذره بین قرار میدهد پس باید کاری کنیم که انگار سایت تبلیغ کننده واقعا ما را معرفی کرده است.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الگوریتم پنگوئن مقاله الگوریتم های گوگل را بخوانید.

 

اعتبار هر صفحه بین لینک های داخل صفحه پخش میشود

پس بهتر است لینک های مقاله ی رپورتاژ آگهی را به صفحاتی از سایت خود بدهیم که آن ها هم پخش کننده اعتبار هستند.

مثل لینک دادن کلمه ی خرید گوشی به دسته ی گوشی ها در سایت فروشگاه اینترنتی خودمان.

رپورتاژ آگهی

انکر تکست لینکتان خلاصه و مرتبط باشد

انکر تکست رپورتاژ خبری تان لزوما کلمه ای نباشد که قصد رتبه گرفتن در آن را دارید ولی حتما باید مرتبط باشد.

اگر انکرتکست هیچ ربطی به صفحه ی مقصد نداشته باشد ؛ از نظر گوگل لینک اسپم است.

بک لینک طبیعی معمولا روی برند تمرکز دارد نه موضوع ؛ پس برند هم در انکر تکست های شما باشد.

در انکر تکست های خود تنوع ایجاد کنید.

بهتر است لینک هایی که برایتان اهمیت بیشتری دارد را در ابتدای متن رپورتاژ بیاورید.

وقتی در یک صفحه دو لینک به یک صفحه برود گوگل فقط اولی را میبیند و به دومی اهمیتی نمیدهد.

رپورتاژ آگهی یا خبری برای رسیدن به قله ی گوگل بسیار مهم است.

5/5 - (1 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *