استراتژی محتوا چیست|چگونه نقشه راه محتوا ایجاد کنیم ؟

استراتژی محتوا

استراتژی محتوا چیست و چگونه میتوان نقشه راه محتوا درست کرد در این مقاله میخواهیم به این مسئله بپردازیم پس با سئو 098 همراه باشید.

 • استراتژی محتوا یک رویکرد همه جانبه برای ایجاد محتوا است که اهداف کلیدی تجارت را هدایت می کند.
 • استراتژی محتوا فرایند برنامه ریزی در سطح بالاتر است. در مقایسه ، بازاریابی محتوا فرایند اصلی ایجاد ، انتشار و تبلیغ محتوا است.
 • SEO در فرایند توسعه استراتژی محتوا بسیار حیاتی است زیرا به شما کمک می کند نحوه جستجوی مخاطبین خود را تشخیص دهید و محتوای ایجاد شده را تقویت کنید.

فهرست

استراتژی محتوای ما اهمیت دارد

برندهایی که دارای استراتژی محتوای هستند عملکرد بهتری دارند و ROI مارکتینگ بالاتری دارا میباشند.

43%


43%از کل کانتنت مارکتر های B2B دارای استراتژی محتوا هستند.

60%


60 % از کانتنت مارکتر های B2B موفق دارای استراتژی تولید محتوا هستند.

%21


21% از کانتنت مارکتر های کمتر موفقB2B دارای استراتژی محتوا هستند.


استراتژی محتوا چیست

استراتژی محتوا

استراتژی محتوا یعنی برنامه ریزی ، اجرا ، ارتقاء و مدیریت مستمر چرخه عمر محتوا برای حمایت از ابتکارات کلیدی تجاری است. در اصل ، استراتژی محتوا نقشه برند شما برای هدایت ترافیک ، مشتریان ، مشارکت ، فروش و سایر نتایج کسب و کار از طریق محتوا است.

هنگامی که استراتژی محتوا به خوبی اجرا شود ، یکی از مهمترین اجزای استراتژی بازاریابی شما است.

اما ، برای ایجاد محتوای عالی زمان و هزینه لازم است. بنابراین چه پست های وبلاگ را برون سپاری کنید و چه ویدیو تهیه کنید ، داشتن یک برنامه منظم برای دستیابی به نتایج دلخواه بسیار مهم است.

استراتژی شما یک playbook است که عمل و بینش را پیش می برد و مانند یک playbook ، مطالب زیادی را پوشش می دهد.

playbook چیست

یک playbook تجاری شامل تمام قطعات و قسمتهایی است که رویکرد شرکت شما را برای انجام کارها تشکیل می دهد. با توجه به Accenture ، یک کتاب بازی شامل “گردش کار فرایندها ، روشهای استاندارد عملکرد و ارزشهای فرهنگی است که یک پاسخ سازگار را شکل می دهد.


استراتژی محتوا VS استراتژی بازاریابی محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا
استراتژی بازاریابی محتوا

استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا چه تفاوتی دارد

استراتژی محتوا یک فعالیت تجاری در سطح بالاتری نسبت به بازاریابی محتوا است. استراتژی محتوا نقشه راهی است که بازاریابی محتوایی شما را هدایت می کند. این تصمیم گیری است که محتوای شما بر چه کسانی تأثیر می گذارد ، چگونه محتوای شما تمام رقیبان را جلو میزند و نتایج مورد نظر را تعیین می کند. علاوه بر این ، استراتژی محتوا موفقیت محتوا شما را نیز تعیین میکند.

از سوی دیگر ، بازاریابی محتوا فرایند سازماندهی ، زمان بندی ، ایجاد ، انتشار ، توزیع و ترویج قطعات محتوا است. بازاریابی محتوا تاکتیک هایی است که از استراتژی محتوا ناشی می شود.

مواردی که استراتژی محتوا تعیین میکند:

 • آنچه شما در تلاش برای انجام آن هستید.
 • کسانی که سعی می کنید به آنها برسید.
 • چه نوع محتوایی را منتشر خواهید کرد.
 • چگونه محتوای شما از نام تجاریتان پشتیبانی می کند.
 • روش هایی که محتوای شما از طریق آن متمایز می شود.
 • چگونه محتوای خود را تبلیغ و تقویت می کنید.
 • معیارهایی که موفقیت را تعریف می کنند.

بدون اطلاع از مقصد نمی توانید برای سفر برنامه ریزی کنید. استراتژی محتوا تضمین می کند که تلاش های بازاریابی محتوا شما در مسیر درست قرار بگیرند. بدون یک استراتژی مشخص ، ممکن است زمان زیادی را برای نوشتن محتواهایی که تأثیر مخاطب و نتایج تجاری مورد نظر شما را ندارد هدر دهید.

برای الهام بیشتر ، نمونه های بازاریابی محتوا را از برند های برتر بررسی کنید.

نکات در مورد سئو استراتژی محتوا

استراتژی محتوا و استراتژی سئو دست به دست هم می دهند. بخش مرکزی یک استراتژی موثر شناسایی سوالات ، خواسته ها ، نقاط ضعف و چالش هایی است که مخاطبان شما را به سمت عمل سوق می دهد. سپس ، شما کلمات کلیدی استراتژیک را تحقیق میکنید, اینکه چطور مخاطبان شما راه حل های مورد نیاز خود را جستجو میکنند. در نهایت ، محتوایی در مورد این موضوعات ایجاد می کنید که هدف جستجوی آنها را برآورده می کند.

این به برند شما اجازه می دهد تا دقیقاً زمانی که مخاطبان بسیار به محتوای شما نیاز دارند به دستشان برسد.

و مزایای سئو استراتژی محتوا را دست کم نگیرید. برندهایی که سرمایه گذاری زیادی در جستجوی ارگانیک انجام می دهند بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند.

Terakeet به تازگی دو گزارش سهم جستجوی ارگانیک بازار صنعت زیبایی را منتشر کرده است که ارزش استراتژی بازاریابی محتوای کامل قیف را نشان می دهد. به طرز شگفت انگیزی ، بزرگترین مارک های میلیارد دلاری سهم قابل توجهی از بازار را به ناشران آنلاین با استراتژی های محتوای قوی تر میبازند.

در زیر می توانید گزارش را بارگیری کنید:


محتوای سفر مشتری را ترسیم کنید

به عنوان بازاریاب ، ما باید یک استراتژی محتوا ایجاد کنیم که مخاطبان هدف ما را در مرکز برند تجاری ما قرار دهد ، نه برعکس.

نقشه سفر مشتری به شما کمک می کند تا لحظات کلیدی را که بر تصمیم خریدار تأثیر می گذارد ، شناسایی کنید ، مانند زمانی که آنها متوجه می شوند که نیاز دارند ، وقتی راه حلی را کشف می کنند و هنگامی که تصمیم می گیرند.

سپس ، محتوایی را توسعه دهید که آگاهی از نام تجاری را تقویت کرده ، مشکلات را حل کرده و بر تصمیمات تأثیر بگذارد. این ممکن است شامل پست های وبلاگ ، مقالات و فیلم هایی باشد که به سوالات مشتری شما پاسخ می دهد. همچنین می تواند شامل محتوای MOFU باشد تا به آنها در برداشتن گام بعدی در سفر ، مانند وبینارها و مطالعات موردی کمک کند. و در نهایت ، ممکن است محتواهایی مانند ابزارها و ماشین حساب های تعاملی ، نمودارهای مقایسه محصولات و غیره ایجاد کنید تا آنها را از خط پایان در انتهای قیف عبور دهید.

مهمتر از همه ، درک سفر مشتری به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود همدلی کنید. این تضمین می کند که شما نقاط ضعف مناسب را حل می کنید ، نه فقط آنهایی که فکر می کنید مهمترین هستند.

با هدف جستجو همسو شوید

صرف نظر از محتوایی که تولید می کنید ، مطمئن شوید که با هدف جستجو همسو هستید. به عبارت دیگر ، مطمئن شوید که نوع محتوا ، اطلاعات و پاسخ هایی را که شخصی در یک کلمه کلیدی معین جستجو می کند ، ارائه می کنید.

هدف جستجو
هدف جستجو

قصد واقعا مهم است اگر کسی در جستجوی اطلاعات آموزشی است و تنها چیزی که شما ارائه میدهید یک محصول است ، احتمالاً Google عدم ارتباط را شناسایی کرده و محتوای دیگر را در بالای صفحه نتایج به جای شما نشان می دهد. به طور مشابه ، اگر آنها به دنبال چک لیست هستند و شما آن را در محتوای خود ارائه نمی دهید ، احتمالاً دوباره جایگاه را از دست خواهید داد.

همسویی با هدف جستجو ، سنگ بنای الگوریتم گوگل است. این امر در دستورالعمل های ارزیابی کیفیت گوگل گواهی شده است. بخش 12.7 دستورالعمل ها “درک قصد کاربر” با پنج زیر بخش برچسب گذاری شده است.

سرفصل های موضوعی SEO را راه اندازی کنید

در کنار محتوای قیف بازاریابی و همسویی با هدف جستجو ، اکوسیستم محتوای شما باید به طور هوشمندانه ساختار یافته باشد. به همین منظور ، سرفصل های موضوعی SEO یک راه موثر برای افزایش ترافیک ارگانیک برای کلمات کلیدی مرتبط هستند.

سرفصل سئو
سرفصل سئو

یک سرفصل موضوعی یک مدل تولید محتوا است. این شامل یک صفحه ستون مرکزی (هاب) است که به طور کامل به موضوعی گسترده در سطح کلی می پردازد. صفحه ستون توسط تعدادی از صفحات خوشه ای مرتبط و بلندتر (پره ها) پشتیبانی می شود.این صفحات فرعی به موضوعات به طور عمیق تر نسبت به صفحه ستون می پردازد. صفحه ستون به تمام صفحات خوشه ای و بالعکس از طریق پیوندهای داخلی متصل می شود.

بنابراین ، خوشه های موضوعی مانند سطوح متمرکز مرتبط هستند. آنها به موتورهای جستجو در درک زمینه ، روابط و سلسله مراتب هر صفحه در یک خانواده محتوا کمک می کنند. در عین حال ، آنها به مخاطبان شما کمک می کنند تا به راحتی پاسخ ها و اطلاعات مرتبط را پیدا کنند.

محتوای خود را تجزیه کنید

یکی دیگر از استراتژی های محتوا که می تواند عملکرد جستجوی ارگانیک را بهبود بخشد ، تجزیه محتوا است ، یعنی وقتی که شما چندین قطعه محتوا را از یک منبع محتوا تولید می کنید. برای مثال ، ممکن است یک گزارش تحقیقاتی به عنوان محتوای اصلی خود ایجاد کنید. با تجزیه کردن ، می توانید گزارش را به اجزای کوچکتر و میان وعده تقسیم کنید و ویدئو ، صوت ، گزارش ، مقاله های سفید ، وبینارها ، ارائه ها ، تجسم داده ها و سایر انواع محتوا را جدا نمایید.

تجزیه محتوا
تجزیه محتوا

فقط باید مراقب باشید نتایج SEO خود را کانیبالیزه نکنید ، تجزیه محتوا می تواند یک استراتژی محتوای موثر باشد که با اطمینان از اینکه مخاطب مناسب نوع مناسب محتوا را پیدا می کند و باعث بهبود سئو ، ترافیک و مشارکت کاربران میشود.

کانیبالیزه

در استراتژی بازاریابی ، کانیبالیزه شدن یعنی کاهش حجم فروش ، درآمد فروش یا سهم بازار یک محصول در نتیجه معرفی محصول جدید توسط همان تولید کننده است.

ابزار های آنلاین توسعه دهید

آیا به دنبال یک مثال استراتژی محتوا هستید که بتواند تأثیر بسزایی در عملکرد SEO شما داشته باشد؟ توسعه ابزارهای آنلاین را جدی بگیرید. هنگامی که یک ابزار آنلاین رایگان و ارزشمند را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید ، در بسیاری از موارد کاربران به آن لینک میدهند و در نتیجه تعداد بک لینک شما (و نتیجه رتبه بندی ارگانیک شما) را تقویت می کند.

به عنوان مثال ، مجموعه ابزارهای تغییر Maybelline نزدیک به هزار بک لینک برای او ایجاد کرده است. ابزار تجزیه و تحلیل عنوان CoSchedule پیوندهای بیش از 6،600 وب سایت را جذب کرده است.

چگونه استراتژی محتوا بسازیم(15 قدم)

اکنون که می دانید استراتژی محتوا چیست ، بیایید در مورد مراحل و گردش کار خاصی که باید هنگام ایجاد یک استراتژی محتوا برای نام تجاری خود انجام دهید صحبت کنیم.

استراتژی محتوا
استراتژی محتوا

1-اهداف محتوای خود را معین کنید

قبل از شروع هرگونه استراتژی بازاریابی محتوا ، تعیین اهداف و KPI های تجاری مهم است. به هر حال ، بدون اهداف نمی توانید یک استراتژی بسازید ، موفقیت استراتژی را اندازه گیری کنید یا ROI آن را به سهامداران شرکت اطلاع دهید.

روی خروجی کار تمرکز کنید:
اهداف ، نوع عمل را تعیین میکند و استراتژی محتوای شما را هدایت می نماید ، بنابراین اهداف خود را بر اساس نتایجی که می خواهید به آنها برسید بسازید.

به دنبال افزایش ترافیک هستید؟

چقدر ترافیک میخواهید؟

آیا به دنبال بهبود رتبه هستید؟

اگر چنین است، تا چه حد؟

استراتژی محتوا چیست

آیا به دنبال دستیابی به بخش خاصی از مخاطبان هستید؟

دسترسی به کدام بخش را میخواهید و چگونه؟

اهداف مناسب برای برند خود معین کنید

به دنبال افزایش نرخ تبدیل هستید؟

چگونه میزان تبدیل ها را اندازه گیری می کنید ، چند مورد را باید ببینید و تا کی؟

به دنبال افزایش تعامل هستید؟

چه نوع تعاملی؟

هنگام تعیین اهداف ، متخصصان توافق می کنند که با پیروی از ساختار دو لایه به اهداف بیشتری دست خواهید یافت: اهداف منعطف و اهداف S.M.A.R.T

اهداف منعطف و اهداف S.M.A.R.T
اهداف
اهداف
 • اهداف منعطف الهام بخش هستند. اینها معمولاً نقاط عطف فصلی یا سالانه ای هستند که برای سوق دادن تیم شما به نتایج بلند پروازانه تر طراحی شده اند.
 • اهداف S.M.A.R.T. اهداف مشخص ، قابل اندازه گیری ، دست یافتنی ، واقع بینانه و دارای محدودیت زمانی هستند (دارای مهلت مشخص). با این اهداف فرایند خود را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که کارهای لازم را برای رسیدن به اهداف منعطف خود انجام می دهید.

این دو نوع هدف از یکدیگر پشتیبانی و به تعریف استراتژی شما کمک می کنند. به عنوان مثال ، تصور کنید که هدف اصلی شما افزایش ترافیک جستجوی ارگانیک به محتوا در عرض یک سال است. در اینجا چند هدف S.M.A.R.T که ممکن است از آن ابتکار حمایت کنند را میبینید:

 • هر ماه 25 پست وبلاگی منتشر کنید.
 • پادکست هفتگی همراه SlideShare ضبط کنید.
 • ماهانه با 100 نشریه دیگر مشارکت کنید.

SlideShare

SlideShare یک سرویس میزبانی آمریکایی است که اکنون متعلق به Scribd است ، برای محتوای حرفه ای از جمله ارائه ، اینفوگرافیک ، اسناد و فیلم ها. کاربران می توانند فایل ها را بصورت خصوصی یا عمومی در قالب پاورپوینت ، ورد ، PDF یا OpenDocument بارگذاری کنند. ویکیپدیا

همانطور که می بینید ، دستیابی به یک هدف بزرگ بدون برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال ساختار یافته دشوار است. به طور مشابه ،اهداف S.M.A.R.T بدون تمرکز بر یک هدف منعطف بزرگتر معلوم نیست چه خواهد شد.

2-نوع مخاطبان و پرسونای خریدار خود را مشخص کنید

در مرحله بعد ، وقت آن است که درباره مخاطبان خود تحقیق کرده و پرسونا ایجاد کنید. این مرحله بسیار مهم است زیرا توسعه یک استراتژی محتوا که مخاطبان اشتباه را هدف قرار می دهد ، زمان و پول را هدر خواهد داد.

انواع مخاطب و پرسونا خریدار
انواع مخاطب و پرسونا خریدار
نوع مخاطبان

به عنوان مثال ، اگر در صنعت خدمات مالی فعالیت می کنید ، یکی از مخاطبان ممکن است فارغ التحصیلان اخیر کالج با بیش از 10000 دلار بدهی باشند که ممکن است به تأمین مالی مجدد علاقمند باشند. یا ممکن است زنانی با دارایی خالص 100،000 دلار یا بیشتر نامزد مشاوره سرمایه گذاری باشند. بخش دیگر ممکن است خانواده هایی با دارایی خالص 10 میلیون دلار یا بیشتر باشند که کاندیداهای اصلی راهنمای برنامه ریزی املاک هستند.

بخشی از مخاطبان ممکن است ویژگی های افراد خریدار را در آن بازار نشان ندهند ، اما این چارچوب مفیدی است که به شما کمک می کند بازاریابی خود را هدفمندتر کنید. و هرچه بازاریابی شما هدفمندتر باشد ، احتمال اینکه موثر (و کارآمد) باشد بیشتر است.

منابع اطلاعاتی

انواع مختلفی از معیارها و داده های جمعیت شناختی وجود دارد که می توانید برای تقسیم بندی مخاطبین خود بسته به آنچه که کسب و کار شما می فروشد و میزان دسترسی آن چقدر متنوع است ، استفاده کنید. به عنوان مثال ، ویژگی های شخصیت خریدار برای بازاریابی B2C ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • محصولات مورد تقاضا
 • ویژگی های محصول
 • نقاط ضعف
 • شغل و حرفه
 • میزان درآمد
 • منابع درآمد
 • منافع
 • اهداف
 • سن
 • جنسیت
 • مکان
 • مشخصات خانواده

بازاریابی B2B ، از طرف دیگر ، ممکن است موارد زیر را شامل شود:

 • نقاط ضعف
 • تاثیر ناامیدی
 • محصولات موردنظر
 • ویژگی های محصول
 • اندازه شرکت
 • تصمیم گیرنده
 • اهداف تجارت
 • تاثیر اهداف
 • عنوان شغلی
 • ساختمان
 • دسته بندی
 • نوع صنعت

درک دید مخاطب Audience insights

خوشبختانه مکان های زیادی برای جمع آوری اطلاعات دید مخاطب وجود دارد ، از جمله:

 • داده های نظرسنجی
 • گزارش تجزیه تحلیل
 • مصاحبه با مشتری
 • مصاحبه با فروشندگان
 • مصاحبه با تیم های پشتیبانی
 • جستجوی اطلاعات
 • اطلاعات سوشیال مدیا
 • اطلاعات گوگل آنالیتیکس
 • هوش رفتاری
 • اطلاعات ایمیل مارکتینگ

از این داده ها برای تعریف نوع مخاطب مورد نظر خود و سپس ایجاد پرسونا در هر بخش استفاده کنید.

پرسونای خریدار

پرسونای خریدار به عنوان نمایشی نیمه تخیلی از یک مشتری ایده آل بر اساس ویژگی های مشترک مخاطبان تعریف می شود. این موارد ممکن است شامل نقطه ضعف ها، نیازها ، علایق ، اطلاعات دموگرافیک و سایر عوامل ذکر شده در بالا باشد.

تفاوت اصلی بین پرسونای خریدار و نوع مخاطب این است که پرسونا های خریدار شما را مجبور می کند تا خریدار خود را فرد در نظر بگیرید و آن هارا در یک گروه بزرگتر که همان نوع مخاطب است نگذارید. و در هر دسته نوع مخاطب، ممکن است چندین نمونه پرسونای خریدار داشته باشید.

Jonas Sickler Terakeet
Jonas Sickler Terakeet

Jonas Sickler Terakeet

در حالی که پرسونا های خود را توسعه می دهید ، به مشکلات اصلی مشتریان و همچنین نتایجی که می خواهند به آنها برسند فکر کنید. اگر محتوای مناسب را با اهداف مشخص مشتریان هماهنگ کنید ، موفق تر خواهید شد.

بیایید نگاهی به نوع مخاطب بخش زنان که قبلاً ذکر شد با ارزش خالص حداقل 100000 دلار بیاندازیم. یک پرسوناخریدار در آن بخش شامل جزئیات بیشتری است ، مانند:

 • نام:Aya Accumulator
 • 35 ساله
 • زن
 • در یک شهر یا حومه نزدیک زندگی می کند
 • متاهل اما با ذهنیت مستقل
 • سطح مدیر یا معاون رئیس در محل کار
 • جاه طلب در مورد حرفه خود
 • دارایی خالص 100،000 دلار+
 • سرمایه گذاری در سطح بودجه اما دارای اندک پس انداز بازنشستگی
 • هوشمند است ، اما با راهنمایی بیزینس کوچر احساس امنیت بیشتری می کند.
 • می خواهد به عنوان فردی موفق شناخته شود
 • دارای هوش دیجیتالی

با این حال ، فقط روی راه حل ها تمرکز نکنید. اگر شکافی در بازار پیدا کردید ، چرا محتوایی تولید نکنید که مخاطبان شما را سرگرم کند؟ شما با محتوا میتوانید سر و صدا ایجاد کنید یا مخاطب ها را به تفکر مشتاقانه ترغیب کنید.

3-رسیدگی به محتوا و تجزیه تحلیل گپ محتوا

رسیدگی به محتوا را برای شناسایی همه محتویات تجاری موجود و ارزیابی اثربخشی آن انجام دهید. حسابرسی به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا موارد زیر را دارید:

تجزیه تحلیل گپ محتوا
تجزیه تحلیل گپ محتوا
 • شکاف محتوای رقبا
 • شکاف محتوای مورد علاقه مشتری
 • پیداکردن خلا ها در مسیر خرید مشتری
 • محتوای بی ربط
 • عملکرد ضعیف صفحات

هنگام بررسی و ارزیابی محتوای خود ، اینکه تنها بدانید مشتریان شما چه کسانی هستند کافی نیست. به منظور داشتن یک استراتژی محتوای قوی و متمایز ، باید یک تحلیل رقابتی نیز انجام دهید.

با این حال ، فقط به استراتژی محتوای رقبای مستقیم خود نگاه نکنید. مارک های بزرگ تجارت الکترونیکی اغلب بازدیدشان توسط سایت ها و وبلاگ های صنعتی با استراتژی SEO قوی گرفته میشود.
شرکتهای خدمات مالی اغلب رتبه خود را در مقابل سایتها و نشریات اصلی میبازند. بنابراین به همه وب سایت هایی که در Google SERPs برای جلب توجه مشتریان خود رقابت می کنند توجه داشته باشید.

به همه چیز هایی که منتشر کرده اید دقت کنید:

به عنوان مثال ، خزانه پست های وبلاگ شما ممکن است نشان دهد که برخی از آنها قدیمی هستند ، با اهداف تجاری هماهنگ نیستند ، یا در جستجوی ارگانیک خوب عمل نمی کنند. سپس می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید:

 • پست های نامربوط را حذف کنید.
 • محتوای قدیمی را به روز کنید.
 • چندین پست را در یک پست تلفیقی و با ارزش تر ترکیب کنید.
 • قطعات محتوا کاملاً جدید در داخل پست قدیمی ایجاد کنید.

4-نیاز های مشتری را در طول مسیر خرید تعیین کنید

استراتژی محتوا چیست
قیف تبدیل بازاریابی

قیف تبدیل بازاریابی:
بعد از این که نوع مخاطبان خود را تعیین کردید و پرسونا های خود را مشخص نمودید.مسیر مشتری شدن هر پرسونا را از طریق قیف خریدار مشخص کنید.که شامل:

 • مشتریان بالقوه چه می کنند؟
 • وقتی آنلاین میشوند به کجا می روند؟
 • آن ها چه اطلاعاتی میخواهند؟
 • محتوا چگونه باید ارائه شود؟

علاوه بر این ، آنها هنگام جستجو چه سوالاتی را از خود می پرسند؟ آلفرد ال یاربوس ، روانشناس روسی ، تحقیقی روی حرکات چشم انجام داد. از شرکت کنندگان خواسته شد به نقاشی ها نگاه کنند. یاربوس سوال خاصی را مطرح کرد ، سپس حرکات چشم هر یک از شرکت کنندگان را ردیابی کرد.

آنچه او دریافت این بود که شرکت کنندگان بسته به سوالی که قبلاً از آنها پرسیده شده بود ، قسمتهای کاملاً متفاوتی از نقاشی را بررسی کردند.

استراتژی محتوا چیست
I. Y. Repin’s ‘They did not expect him’. 1884—1888. Oil on canvas

در اصل ، مغز ما به سختی قادر است راه حلی برای سوالات خاصی که از خود می پرسیم پیدا کند. بنابراین ، بسیار مهم است که شما تلاش کنید تا از طریق قیف تبدیل به سوالات اساسی مخاطبان خود پاسخ دهید.

مراحل هدف گذاری قیف

به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ ممکن است یک عنوان عمومی در صنعت شما را مورد هدف قرار دهد تا افرادی را که تازه شروع به خرید می کنند ، جذب کند. این پست ممکن است به سوالات کلیدی پاسخ دهد و راه حل های بالقوه ارائه نماید. یا ، ممکن است یک قطعه سرگرم کننده یا جذاب برای گسترش دسترسی و جلب توجه باشد.

هنگامی که مشتری تحقیقات اولیه خود را انجام داده و شروع به تعامل با مارک ها یا فروشندگان مختلف می کند ، ممکن است پست وبلاگ دیگری وسط قیف را هدف قرار دهد.

در این مرحله ، مشتری ممکن است بخواهد محتوای دقیق تر و سفارشی تر محصولات ، خدمات ، راه حل ها ، ویژگی ها و مزایای خاص را ببیند.

استراتژی محتوا چیست

در انتهای قیف ، مخاطبان می خواهند گزینه ها را مقایسه کرده و تصمیم نهایی را بگیرند. برای اینکه کنجکاوی آنها را به خرید تبدیل کنید ، یک ماشین حساب ROI و مطالعات موردی دقیق ارائه دهید یا یک دوره آزمایشی یا کوپن رایگان بگذارید.

5-تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید

این که آیا هدف اصلی شما تولید نسل B2B است یا افزایش فروش تجارت الکترونیکی ، به ترافیک نیاز دارید. اما شما تنها با محتوای خوب هزاران بازدید کننده را به سایت خود جذب نخواهید کرد. شما همچنین باید کلمات کلیدی خود را بهینه سازی کنید.

تحقیقات کلمات کلیدی
تحقیقات کلمات کلیدی

روش تحقیق کلمات کلیدی پایه و اساس یک استراتژی محتوا با محوریت SEO است زیرا شما را به ارزشمندترین موضوعات راهنمایی می کند و شما را منظم نگه می دارد. با تحقیق کامل کلمات کلیدی ، می توانید موضوعات را بدون نیاز به نوشتن یک پست وبلاگی به تعداد پنج بار میتوانید موضوعات را بطور کامل پوشش دهید. این به معنای ترافیک بیشتر ، تعامل بیشتر و تبدیل بیشتر است.

از کجا شروع می کنید؟ از ابزارهایی مانند Ahrefs و Semrush برای کشف موضوعاتی که مخاطبان شما بیشتر به آنها علاقه مند هستند استفاده کنید. همچنین می توانید از ابزارهای SEO برای تشخیص صفحات برتر رقبا و همچنین اصطلاحات اصلی و کلمات کلیدی بلند استفاده کنید که آنها بیشتر ترافیک را به سایت ها هدایت می کند.

همچنین سوالاتی را که مخاطبان شما به صورت آنلاین می پرسند هدف قرار دهید. از ابزارهایی مانند Answer the Public و Answer Socrates یا Google Question Hub استفاده کنید. این به شما این فرصت استراتژیک را می دهد که اولین نفر باشید که به یک سوال مهم پاسخ دهید. همچنین می توانید کادرهای “People also Ask” (PAA) در Google SERP ها را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود هدف قرار دهید.

پس از مشخص کردن کلمات کلیدی مرتبط و سوالات مورد نظر ، و توجه به هدف جستجو در پشت هر کلمه کلیدی، زمان ایجاد محتوا فرا می رسد.

6-طوفان ایده های محتوایی

در مرحله بعد ، از لیست کلمات کلیدی خود برای ایده پردازی ایده های محتوای جدید استفاده کنید. اما چگونه می توان محتوای منحصر به فرد و قابل استفاده ایجاد کرد در حالی که بیش از 4.2 میلیارد صفحه وب برای جلب توجه با یکدیگر رقابت می کنند؟

ایده های محتوایی
ایده های محتوایی

خوشبختانه اکثریت قریب به اتفاق صفحات وب نمایه شده وحشتناک هستند. بنابراین ، از آن فرصت طلایی برای بهبود آنچه در حال حاضر وجود دارد استفاده کنید!

کلید تولید محتوای عالی استفاده از فرایند ایده پردازی تکراری است. همانطور که نویسنده استیون جانسون در کتاب خود با عنوان “ایده های خوب از کجا آمده است: تاریخ طبیعی نوآوری” به ما نشان می دهد ، بهترین ایده های نوآورانه معمولاً تکراری هستند و در طول زمان شکل می گیرند و نیز اغلب در قلمرو “امکان مجاور” رخ می دهند ( با تکیه مستقیم بر دانش قبلی).

بنابراین ، وقت خود را برای جستجوی چیزی که نوشته نشده است هدر ندهید. در عوض ، روشهای جدیدی را برای نزدیک شدن به یک موضوع غبارآلود قدیمی مورد بحث قرار دهید ، یا دو ایده جداگانه را برای ایجاد چیزی منحصر به فرد ، تجمیع کنید.

نمیدانید از کجا شروع کنید؟ ابزارهایی مانند Buzzsumo می توانند بینشی در مورد مشارکت ارائه دهند ، در حالی که Ahrefs و Semrush برای روشن کردن رتبه بندی کلمات کلیدی ، بک لینک ها و ترافیک عالی هستند.

پس از شناسایی محتوای با عملکرد بالا برای هر کلمه کلیدی ، آن را با چیزی 10 برابر بهتر از پارک کنار بگذارید. در اینجا چندین روش برای بهبود محتوای موجود وجود دارد:

 • از اطلاعات اختصاصی استفاده کنید.
 • موضوعات خسته کننده را با گرافیک تجسم کنید.
 • یک موضوع پیچیده را ساده یا تجزیه کنید.
 • مطالب مرتبط را به راهنمای جامع ترکیب کنید.
 • در پست کپی خود از ویدیوهای توضیح دهنده استفاده کنید.
 • چیزی 10 برابر سرگرم کننده تر بسازید.

7-یک سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کنید

اگر قصد دارید مقدار زیادی محتوا تولید کنید ، به یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) قوی نیاز دارید. CMS شما به شما امکان می دهد انواع مختلفی از محتوا ، از جمله پست های وبلاگ ، صدا ، ویدئو ، PDF و غیره را ایجاد ، سازماندهی ، منتشر و ذخیره کنید.

سیستم مدیریت محتوا
سیستم مدیریت محتوا

خوشبختانه ، بسته به نیاز شما ، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

به عنوان مثال ، برای فروشگاه های بزرگ تجارت الکترونیک ، Magento وجود دارد که از بیش از 200،000 فروشگاه آنلاین در 20+ صنعت پشتیبانی می کند. Sitecore اغلب برای وب سایت های سازمانی استفاده می شود که نیاز به امنیت و مقیاس پذیری قوی دارند. وردپرس بیشترین سهم بازار را در بین CMS ها دارد. و اگر به سفارشی سازی اضافی و قابلیت های مدیریت داده نیاز دارید ، دروپال گزینه خوبی است.

8-ایجاد یک فرآیند توسعه محتوا

محتوای شما به خودی خود ایجاد نمی شود ، بنابراین شما به یک فرایند توسعه استراتژی محتوا با وضوح ، تکرارپذیر و ساختار یافته نیاز دارید. متدولوژی مناسب تضمین می کند که شما همیشه محتوای باکیفیت و با ارزش بالا ایجاد کنید.

روند شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • بهینه سازی
 • پیش نمایش مرورگر
 • انتشار
 • سوال و جواب
 • ویرایش
 • رونوشت ها
 • انتخاب رسانه
 • چیدمان
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • عنوان
 • خلاصه محتوا
 • پیش نویس


مشخص کنید که هر کس چه وظیفه و چه هدفی دارد. علاوه بر این ، مجموعه فناوری محتوا و گردش کار خود را استاندارد کنید. فراتر از CMS شما ، نرم افزار مدیریت پروژه ، نرم افزار بررسی گرامر ، نرم افزار SEO و موارد دیگر وجود دارد.

9-پیاده سازی تقویم محتوا

تقویم محتوا بسیار بیشتر از یک برنامه ساده است. این همچنین یک ساختار سازمانی است که تیم محتوای شما را با تاکتیک ها و اهداف بازاریابی گسترده تر شما هماهنگ می کند.

تقویم محتوا
تقویم محتوا

یک تقویم محتوای موثر باید هر خروجی را به اهداف S.M.A.R.T شما متصل کند. بنابراین شما می توانید عملکرد را ردیابی کنید. همچنین به شما کمک می کند مواردی را که احتمالاً بیشترین تأثیر را دارند اولویت بندی کنید. بسته به اهداف سازمان شما ، تقویم محتوایی شما باید شامل انواع اطلاعات زیر باشد:

 • مهلت ویرایش
 • مهلت طراحی و توسعه
 • تاریخ انتشار
 • کلمات کلیدی هدف سئو
 • کلمه کلیدی مرتبط با حجم پرس و جو
 • نظرات یا سایر اطلاعات
 • عنوان تکه محتوا
 • بخش نوع مخاطبان یا پرسونا
 • قالب محتوا
 • نویسنده
 • سررسید خلاصه محتوا
 • مهلت پیش نویس


آیا محتوای چند فرمت مانند پست وبلاگ که شامل فیلم یا اینفوگرافیک است منتشر می کنید؟ پس ، یک آیتم جداگانه در تقویم خود برای هر جزء ایجاد کنید.

تقویم مقاله شما باید بصورت آنلاین توسط تیم داخلی شما قابل دسترسی باشد. آن را تمیز و قابل کنترل نگه دارید تا بتوانید آنچه را که منتشر کرده اید ، آنچه هنوز در حال انجام است و آنچه در آینده خواهد آمد مشاهده کنید.

برای محتوای متمرکز بر کلمات کلیدی ، نمرات ابزارهای SEO مانند Clearscope ، MarketMuse یا Yoast را پیگیری کنید تا مطمئن شوید محتوای استاندارد دارید.

تقویم محتوا کل روند تولید محتوا را در مسیر خود نگه می دارد. این اطمینان می دهد که مهلت ها رعایت می شود و می توان از کار های دقیقه 90 جلوگیری کرد. برنامه محتوایی شما به کل تیم کمک می کند تا سامان یافته و برای رسیدن به اهداف خود با سرعت عمل کنند.

10-کیفیت را بر کمیت اولویت دهید

اگر مخاطبان شما توجه خود را به شما جلب می کنند ، فرصت برقراری ارتباط را با ارائه محتوای بد به آنها از دست ندهید. برند خود را با کیفیتی استثنایی برجسته کنید.

آیا می خواهید در جستجوی ارگانیک رتبه خوبی کسب کنید؟ شما باید محتوای ارزشمندی ارائه دهید. این توصیه مستقیماً از گوگل است. در واقع ، این اصل مهم برای هدایت استراتژی های محتوای موفق است. به دلایل زیر:

 • شما منابع را برای محتوای کم که هیچ کس با آن تعامل نمیکند هدر نمی دهیم.
 • شما باید بر محتوای کاربردی که باعث افزایش ترافیک و هدایت مشتریان می شود تمرکز کنید.
 • سهامداران باید شما را به عنوان یک متخصص در صنعت ببینند که می تواند به رسانه ها و بک لینک های طبیعی دست پیدا کند.
 • شما بازدیدکنندگان را بیشتر در سایت خود نگه می دارید.
 • تمایل مخاطب به نام تجاری خود را افزایش می دهید.

اما ، محتوای با ارزش و قابل استفاده چیست؟ این بستگی به صنعت شما دارد ، اما می تواند تحقیقات بازار منحصر به فرد ، توصیه های متخصص در پادکست ها، فهرست منابع ، عکسهای زیبا ، یا حتی محتوا و فیلم های جذاب باشد.
خلاصه اینکه به خوانندگان خود چیزی بدهید که دوست داشته باشند و به اشتراک بگذارند.

11-محتوای طولانی منتشر کنید

وقتی صحبت از رتبه بندی گوگل و ترافیک جستجوی ارگانیک می شود ، محتوای طولانی مانند وبلاگ نویسی تقریباً همیشه برنده است. بر اساس مطالعه Semrush ، محتوای طولانی مدت 3 برابر ترافیک بیشتر ، 4برابر اشتراک گذاری بیشتر و 3.5 برابر بک لینک بیشتر ایجاد می کند.

محتوای طولانی
محتوای طولانی

دلایل متعددی برای این امر وجود دارد.

اول ، محتوای طولانی اغلب دارای کلمات کلیدی بیشتری نسبت به محتوای کوتاه است ، زیرا موضوع را عمیق تر پوشش می دهد. شما می توانید به سوالات بیشتری پاسخ دهید ، به طور طبیعی کلمات کلیدی طولانی تر را هدف بگیرید و محتوا را به گونه ای توسعه دهید که ممکن است قطعه برجسته را ثبت کند.

دوم ، محتوای طولانی بیشتر احتمال اشتراک گذاری دارد ، که به گسترش دسترسی و ایجاد بک لینک های ارزشمند کمک می کند. اگر وب سایتی مخصوص دویدن را مدیریت می کنید ، آیا احتمال بیشتری دارد که به یک وبلاگ 500 کلمه ای لینک بدهید یا یک پست 3500 کلمه ای؟… در حالیکه هر دو در مورد نحوه انتخاب بهترین کفش ورزشی صحبت میکنند. بدیهی است که مورد دوم را انتخاب میکنید چون که برای خوانندگان شما ارزش بیشتری دارد.

ثالثاً ، محتوای طولانی به خوبی به چندین قالب محتوا در یک قطعه محتوا کمک می کند و محتوا را جذاب تر و شایسته پیوند می کند.

چهارم ، ایجاد قیف در محتوای شما آسان تر است. با داشتن فضای بیشتر برای بازی ، می توانید CTA های بیشتری را در صفحه قرار دهید ، که به خوانندگان شما کمک می کند تا به مرحله بعدی سفر خریدار بروند.

سرانجام ، محتوای طولانی افراد را در سایت شما بیشتر نگه می دارد زیرا خواندن مطالب بیشتر طول می کشد.

12-ایجاد تخصص ، اعتبار و اعتماد (E-A-T)

اعتماد به برند بر تبدیل ، وفاداری مشتری ، سئو و موارد دیگر تأثیر می گذارد. به همین دلیل بسیار مهم است که اعتماد را با نشان دادن تخصص طبیعی برند خود در سراسر استراتژی محتوای خود ایجاد کنید.

eat
eat

به عنوان مثال ، اگر شرکت شما لوازم عکاسی می فروشد ، باید به موضوعات مربوط به عکاسی بپردازید تا بینایی سنجی.

با این حال ، از منظر جستجو ، چیزهای بیشتری در آن وجود دارد.

احتمالاً در مورد مفهوم تخصص ، اعتبار و اعتماد (E-A-T) ، که مجموعه ای از اصول اساسی جستجوی گوگل است ، شنیده اید. E-A-T یک سیگنال رتبه بندی مستقیم نیست. با این حال ، بسیاری از عوامل رتبه بندی در الگوریتم گوگل به منظور سنجش آن تلاش میکنند. بنابراین ، ارتقاء تخصص ، اعتبار و اعتماد شما می تواند به طور غیر مستقیم به نفع برنامه سئو سازمانی باشد. مثلا:

 • افراد به احتمال زیاد به محتوای مورد اعتماد خود لینک می دهند و لینک ها یکی از راه هایی است که گوگل اعتماد را اندازه گیری می کند.
 • نویسندگان متخصص موضوعات را به طور کامل تر پوشش می دهند ، به این معنی که آنها بیشتر تمایل دارند موضوعات مرتبط و عبارات کلیدی مشترک را ذکر کنند.
 • گوگل همچنان به درک خود از موجودیت ها ادامه می دهد این ها به گوگل کمک می کنند نویسندگان شناخته شده را بشناسند.

این امر به ویژه هنگامی اهمیت می یابد که محتوا را برای افرادی ایجاد می کنید که ممکن است هنوز از مارک یا محصول شما اطلاع نداشته باشند.

گاهی اوقات ، وقتی حجم جستجو را در پشت یک عبارت جستجوی بالای قیف می بینید ، چشم های شما بزرگ می شود. اما این را از خود بپرسید: آیا واقعاً منطقی است که برند من در این مورد تمرکز کند؟ اگر نه ، باید یا زاویه ای را پیدا کنید که به هم متصل است ، یا به دنبال فرصتی متفاوت باشید.

13-پاسخ احساسی را برانگیخته کنید

یک استراتژیست محتوای هوشمند می داند که تأثیرگذارترین محتوا بصورت ناخودآگاه کار می کند.

دلیلش این است که:

مغز انسان به طور ناخودآگاه در هر ثانیه 11 میلیون بیت اطلاعات حسی را پردازش می کند. آن را در سطح آگاهانه تنها با 40 بیت در ثانیه مقایسه کنید. در واقع ، پروفسور هاروارد ، جرالد زالتمن ، تخمین می زند که 95 درصد از تصمیمات ما ناخودآگاه گرفته می شود.

بنابراین چگونه بر ضمیر ناخودآگاه مشتریان خود تأثیر می گذارید؟

احساسات

استراتژی محتوا چیست

آنتونیو داماسیو ، عصب شناس بر روی افرادی که به دلیل آسیب مغزی نمی توانند احساسات خود را حس کنند ، مطالعه کرد. آن دسته از افراد برای تصمیم گیری تلاش می کردند زیرا بی وقفه بین گزینه ها سر و کله می زدند ، زیرا نمی توانستند نسبت به گزینه های دیگر احساس کافی داشته باشند. به عبارت دیگر ، انسانها برای انجام اقدامات نیاز به احساسات دارند زیرا ما تصمیمات خود را بر اساس احساسات بنا می کنیم.

احساسات همچنین باعث تعامل بیشتر می شوند. یوناس برگر ، استاد بازاریابی در مدرسه وارتون ، توضیح داد که افراد به احتمال زیاد مطالبی را به اشتراک می گذارند که باعث ایجاد واکنش احساسی ، می شود.به ویژه احساس برانگیختگی…

محتوای احساسی کاربران را به خود جلب می کند ، اقدام می کند و اشتراک گذاری را تشویق می نماید. علاوه بر این ، همه این موارد یک دستورالعمل برای کسب بک لینک طبیعی است که ترافیک ارگانیک را بهبود می بخشد.

14-انواع مختلف محتوا را برنامه ریزی کنید

سعی کنید انواع رسانه ها را در استراتژی محتوای خود تغییر دهید. هر جمعیتی محتوا را به طور متفاوتی مصرف می کند ، بنابراین، شخصیت خریدار خود را در نظر داشته باشید.

حتی اگر نوع مخاطبان موردنظر شما از نظر جمعیتی یکسان باشند ، باز هم باید همه چیز را با هم مخلوط کنید. به عنوان مثال ، برخی افراد محتوای بصری را ترجیح می دهند ، برخی یادگیرندگان شنوایی هستند و برخی دیگر ترجیح می دهند متن بخوانند.

از برخی از قالب های زیر در استراتژی محتوای خود استفاده کنید:

 • پست وبلاگ
 • مقاله
 • کاغذ سفید
 • کتاب الکترونیکی
 • راهنما
 • مطالعه ی موردی
 • مصاحبه
 • چک لیست
 • قالب
 • اخبار
 • خوشه های موضوعی
 • اینفوگرافیک
 • تجسم داده ها
 • نظرسنجی
 • ارائه
 • ویدیو
 • پادکست
 • نسخه نمایشی
 • ابزار
 • و…


یک استراتژی ایجاد محتوا با انواع مختلف یادگیری و مقیاس پذیری در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، می توانید یک نظرسنجی به عنوان محتوای اصلی خود ایجاد کنید. از بینش هایی که جمع آوری می کنید ، می توانید اطلاعات اولیه را به همه چیز تبدیل کنید ، از اینفوگرافیک گرفته تا فیلم ، پادکست ، پست های وبلاگ ، چک لیست ها ، قالب ها ، محتوای اجتماعی ، ارائه ها و غیره.

و توزیع مناسب انواع محتوای مختلف را فراموش نکنید. به عنوان مثال ، اگر ویدئویی ایجاد کرده اید ، آن را بارگذاری کرده و برای YouTube بهینه کنید. به این ترتیب ، دسترسی گسترده تری خواهید داشت. یک مشتری احتمالی ممکن است محتوای شما را ، به عنوان مثال ، در وبلاگ شما پیدا کند ، اما دیگری ممکن است در نسخه ویدئویی در YouTube یا یک قسمت پادکست در Spotify اجرا شود.

به طور گسترده ای در مورد استفاده مجدد از محتوا برای به حداکثر رساندن ROI SEO خود فکر کنید.

15-استراتژی توزیع و تقویت محتوا را مشخص کنید

هنگامی که یک پست وبلاگ یا یک ویدیو منتشر می کنید ، استراتژی محتوای شما به پایان نمی رسد. فکرش را بکنید. شما زمان و پول زیادی را برای تولید محتوای قانع کننده سرمایه گذاری کرده اید که انتظار دارید نتایج آن را ببینید. بنابراین ، آن را فقط یک بار به اشتراک نگذارید و بلافاصله به پروژه بعدی نروید.

تقویت محتوا
تقویت محتوا

در عوض ، تقویت کننده فرایند استراتژی محتوای خود باشید. پست ها را چندین بار در چندین سیستم عامل اجتماعی به اشتراک بگذارید. تبلیغات وبلاگ نویسان آنلاین و حتی مشاغل دیگر را برای تبلیغ پست ها ، تصاویر یا ویدیوهای وبلاگ خود انجام دهید. همچنین ، از اجرای تبلیغات پولی نترسید. فقط مطمئن شوید که ROI را قبل از شروع به خرج کردن هزینه ها درک کرده اید.

توزیع محتوا یک راه قوی برای افزایش ترافیک وب سایت است. اگر در زمینه تبلیغات و توزیع محتوا هوشمند باشید ، تأثیر ترکیبی از تلاش های بازاریابی خود را مشاهده خواهید کرد. یک نشریه ممکن است آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارد ، که به نوبه خود آن را با شبکه های جداگانه خود و غیره به اشتراک بگذارند.

اندازه گیری اثربخشی استراتژی محتوا

این راهنمای استراتژی محتوا مراحل ساخت یک برنامه ، تعیین اهداف ، شناسایی مخاطبان ، برنامه ریزی مسیر ، ایجاد قطعات محتوا و معرفی آنها به مخاطبان مناسب را طی کرده است.

در نهایت ، شما باید مسیر موفقیت را بسنجید تا بتوانید تکرار کنید و پیشرفت نمایید. KPI استراتژی محتوای شما باید موفقیت را بر اساس هدف بازاریابی شما تعریف کند. بنابراین ، اگر به نرخ تبدیل اهمیت می دهید ، آنها را درج کنید. در گزارش دهی معیارهایی که از اهداف شما پشتیبانی نمی کنند ، اشتباه نکنید.

در اینجا چند KPI وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • رتبه بندی گوگل
 • تعداد کلمات کلیدی رتبه دار
 • درصد بازدید ارگانیک
 • سهم بازار ارگانیک گوگل
 • ترافیک(ارگانیک,پولی یا ارجاعی)
 • تعامل
 • تبدیل
 • جریان های هدایت تایید صلاحیت شده
 • درآمد

در مرحله بعد ، نحوه ثبت ، تجزیه و تحلیل و گزارش گیری از این معیارها را تعیین کنید. به عنوان مثال ، آیا عملکرد خود را بر اساس هر ماه یا در مقایسه با ماه قبل یا سال قبل گزارش می کنید؟ آیا یک داشبورد زنده ایجاد می کنید یا داده ها را از ابزارهای بهینه سازی موتورهای جستجو مانند Google Analytics ، STAT و Semrush بیرون می آورید؟

در نهایت ، فرد یا افرادی را که بر عملکرد نظارت می کنند و اندازه گیری می کنند ، مشخص کنید.

آینده استراتژی بازاریابی محتوا

مصرف کنندگان و خریداران فردی B2B هر روز آنقدر با محتوا بمباران می شوند که بیش از حد بار شناختی را تجربه می کنند. در نتیجه ، مردم تمایل دارند بیشتر مواردی را که با آن روبرو می شوند فیلتر کنند.

معنای این استراتژی بازاریابی محتوا این است که باید بازی خود را ارتقا دهید. یک استراتژی بسازید که توجه شما را جلب کند ، ترافیک ایجاد کند ، تعامل را افزایش دهد ، سهامداران را تشویق کند و تبدیل ها را افزایش دهد.

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا

این فقط مربوط به قطعات محتوا نیست. تجربیات پیش رو را در نظر بگیرید و اینکه چگونه این تجربیات کاربر در قیف خرید و سفر گسترده تر مشتری قرار می گیرد. برندهایی که بهترین تجربیات دیجیتالی را ارائه می دهند در دراز مدت برنده خواهند شد.

یک برنامه استراتژی محتوا به شما نقشه راه می دهد تا هر مرحله را دنبال کنید. به شما این امکان را می دهد تا محتوایی تولید کنید که به مخاطبان و اهداف تجاری شما خدمت کند. همچنین شما را از هدر دادن زمان و تلاش برای محتوایی که کارایی ندارد منع می کند.

استراتژیک شوید. و نتایج بیشتری بگیرید!

5/5 - (1 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *